Porota

Predstavujeme vám porotu, ktorú ste mali možnosť očariť svojimi kreatívnymi kúskami. Vybrali 10 najlepších výrobkov, ktoré postúpili do finále. O víťazoch už rozhodlo verejné hlasovanie.

RECY VECI SK

 

JANA MAGDOVÁ

Som Brand manažérkou značky Balakryl na Slovensku, čo ma veľmi teší, pretože môžem rozvíjať potenciál, ktoré tieto farby a lazúry ponúkajú. Balakryl sú farby šetrné k životnému prostrediu, veľmi dobre kryjú a keďže nezapáchajú, môžu sa používať v každom ročnom období a pri akomkoľvek počasí aj v interiéri. Upršané dni si tak niekedy vypĺňam maľovaním na plátno alebo drevo.

Už v čase jaslí a materskej škôlky som si rada kreslila a maľovala, preto ma rodičia neskôr prihlásili na Základnú umeleckú školu v Krompachoch. Som im za to veľmi vďačná. Naučila som sa tam nielen rôzne techniky maľby, ale zároveň som bola podporovaná k sebavyjadreniu prostredníctvom tvorby. V minulosti som obdivovala precíznu prácu renesančných autorov, ale v súčasnosti sa viac prikláňam k abstraktným motívom a k vlastnému pocitovému zobrazeniu portrétov, kvetov alebo zvierat. Naposledy som pre časopis Tvorivé bývanie vytvorila fotopostup, v ktorom som s použitím univerzálnej farby Balakryl UNI zmenila obyčajné dámske lodičky na pekný, originálny kúsok, po ktorom túži nejedna žena. Verím, že aj táto súťaž nám prinesie veľa nápaditých a zaujímavých diel, ktoré inšpirujú aj ostatných ľudí, aby nepotrebné a staré veci okolo seba nevyhadzovali, ale zužitkovali.

                                            

 

 

MARTINA DERÍKOVÁ

„Zastávam názor, že kreatívnosť nie je výsadou umelcov, každý z nás môže byť vo svojej každodennosti kreatívny, pretože každý z nás niečo tvorí. Nemusí to byť priamo obraz či kniha; môžu to byť jednoducho len sobotňajšie raňajky na krásne prestretom stole, maľba na skle či obľúbené hobby, skrátka každý druh činnosti, do ktorej vkladáme seba, svoje srdce.“ šéfredaktorka časopisu Tvorivé ekoBývanie

                                         

 

 

ING. ARCH. RADOVAN RICHNAVSKÝ

Vyštudoval som architektúru na Fakulte architektúry Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Predtým som študoval na Strednej priemyselnej škole drevárskej v Spišskej Novej Vsi, odbor Konštrukcia a tvorba nábytku. Som jedným zo zakladateľov ateliéru boraarchitekti s.r.o., ktorý sa venuje individuálnym projektom.

Vo svojej tvorbe vo veľkej miere rád pracujem s prírodnými materiálmi ako sú drevo, kameň a hlina. Tým chcem dosiahnuť to, aby materiál vynikol vo svojej podstate, čo vnáša najmä do interiérov prírodný charakter a príjemnú atmosféru. Inšpiráciu hľadám u skúsených remeselníkov, ktorých trápim dlhými „výsluchmi“. Ich bohaté skúsenosti z práce s jednotlivými prírodnými materiálmi následne využívam aj v návrhoch jednotlivých projektov. Inšpiráciu nachádzam aj v „pekných veciach“, ktoré sú pre mňa impulzom – architektúra, umenie, príroda a samotní ľudia.

                                          

 

 

SILVIA BOBEKOVÁ

Mojou alfou a omegou sa stala tvorba. Venujem sa výtvarnej činnosti, ktorá sa uberá viacerými smermi. Jeden je maľba, druhý kresba – ilustrácia a tretí je môj najčerstvejší projekt, maľovanie na textil, konkrétne na obuv/tenisky. Rada vymýšľam a skúšam nové veci, v ktorých by som sa realizovala.

Trúfla som si aj na maľbu na drevo alebo na telo. Jednou z mojich ďalších vízií je digitálne umenie alebo tetovanie. V súčasnosti som rada za rôzne ponúknuté spolupráce pri navrhovaní dizajnov do rôznych odvetví kde sa dá využiť fantázia, alebo aj bežné zákazky od ľudí, ktorí majú záujem o moju prácu. Je to veľmi príjemný pocit niekoho potešiť tým, čomu sa venujete. Momentálne sa moje portfólio nachádza na dvoch stránkach/fanpage na Facebooku. Jedna novšia s názvom Artof Shoes, ktorá obsahuje moju maľbu na tenisky a druhá je tu dlhšie s názvom Silvia Bobeková Art. Tam nájdete prierez tvorby za posledné 2-3 roky. Samozrejme stále tam niečo pribúda. Najbližšie už uvažujem aj o vytvorení svojej prezentačnej webovej stránky a prehľadnejšieho portfólia.

Mám 26 rokov a umelecké cítenie sa u mňa prejavovalo už od mala. No posledné 2 roky som sa tvorbe zasvätila na plný úväzok. Žijem ako slobodný umelec, ktorého duša viac ako často odlieta po inšpiráciu do kreatívnych častí vesmíru.

Milujem hudbu a knihy, oddávam sa pohybu v prírode, rada si pozriem dobrý film, no najčastejšie ma nájdete so skicárom v ruke.